Utorak, 2 lipnja, 2020

Senzacija Eura doživjela šok i širom otvorila vrata polufinala Sloveniji

Portugal je izgubio drugu utakmicu u drugoj fazi Europskog prvenstva protiv Islanda i praktički se oprostio od polufinala. Islanđani su bili bolji s 28:25 i tako pomogli Sloveniji koja pobjedom protiv Mađarske može doći na korak od polufinala.

Nakon povijesnih pobjeda protiv Francuske i Švedske, Portugalci su tako gotovo prokockali šanse za polufinale, jer imaju samo dva boda dva kola prije kraja drugog kruga i trebat će im čudo.

Island je gotovo cijelo vrijeme bio u prednosti. Portugal je loše počeo, postigavši prvi pogodak tek u devetoj minuti. Doduše, portugalska reprezentacija je nakon 36. minute povela, ali Islanđani su se oporavili. Portugal je bio u igri do samog kraja, ali u zadnjoj minuti je presudilo iskustvo Islanda.

Janus Dadi Smarason je s osam pogodaka bio najzaslužniji za pobjedu Islanda, dok su Miguel Martins i Antonio Areia predvodili Portugal sa po četiri gola.

Dodatak: 18 sati

U susretu drugog kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Mađarska je pobijedila Sloveniju s 29:28 i unijela novu dozu neizvjesnosti u borbu za jedno od prva dva mjesta koja vode u polufinale.

Mađari su došli do vrlo važne pobjede u utakmici u kojoj su Slovenci gotovo stalno vodili sve do 40. minute kada Mađari sa serijom 4:0 dolaze do prednosti koju nisu ispuštali dokraja. Gol odluke zabio je Ligetvari minutu i 15 sekundi prije kraja za 29:27.