Igrala se šest minuta sudačke nadoknade vremena kada je turski sudac Huseyin Gocek označio kraj utakmice, a nedugo zatim igrači »Rijeke« podigli su visoko u zrak ruke u znak trijumfa. U fantastičnom ozračju pred 8000 navijača na Rujevici, momčad Matjaža Keka nije uspjela pobijediti, no 0:0 vrijedni su kao i pobjeda.

Prvu odličnu priliku na jučerašnjoj utakmici imala je Rijeka, Kvržić je u 5. minuti sjajno pobjegao svom čuvaru, pucao s desne strane iskosa s 10-ak metara, ali Walke je obranio loptu koja je išla u njegov lijevi kut. Odličnu šansu Kekova momčad imala je i u 27. minuti, no udarac Mišića iz slobodnjaka sa 20 metara završio je u živom zidu.

Prvu veliku priliku Salzburg je pak imao u 32. minuti, no udarac Kosovara Berishe prošao je tik uz desnu vratnicu. A već u sljedećoj akciji Red Bull je zatresao mrežu, no srećom za navijače Rijeke Dabbur je bio u zaleđu, i to barem pola metra.
Do kraja je Red Bull imao posjed, opasno prijetio, no niti jedna lopta nije završila u mreži Simona Sluge. Najbolju šansu Riječani su imali u 83. minuti, no Gorgon je u vrlo izglednoj prilici loptu s 10-ak metara poslao daleko iznad vratnice. A kada je sudac odsvirao kraj, počelo je veliko slavlje na Rujevici. Prolaskom Red Bulla nogometaši Rijeke svom su klubu priskrbili 5,6 milijuna eura, koliko Uefa daje svakom klubu za ulazak u završno pretkolo Lige prvaka. Novac je to kojim je riječki klub zatvorio polovicu budžeta za cijelu sezonu.

Za razliku od prvog poluvremena, u kojem su bili bolji, nogometaši Rijeke u drugo su ušli preplašeno, i jako opasno živjeli prvih 15-ak minuta. A u 54. minuti pomogao im je sudac, koji je poništio regularan pogodak gostiju iz Salzburga. Minamino je zabio s pet metara, a pomoćni sudac dosudio je zaleđe iako je jedan igrač Rijeke bio najbliži svom vrataru, što ne umanjuje zasluge momčadi Rijeke, prenosi vecernji.hr.

Ždrijeb je u petak, a sada se zna i tko su mogući Rijekini suparnici. Hrvatski prvak nije nositelj, a mogući suparnici su Celtic, Olympiakos, Maribor, Kopenhagen i APOEL.
Prve utakmice doigravanja igraju se 15. i 16. kolovoza, a uzvrati su tjedan dana kasnije.