Četvrtak, 2 travnja, 2020

NAKON ŠTO JE LEGIJA POSTALA POLJSKI PRVAK Klafurić, Antolić i da Silva osvojili poljsko prvenstvo

Hrvatski nogometni treneri ove sezone osvajaju trofeje gotovo na svim meridijanima i paralelama ove zemlje. Nakon što je Niko Kovač sa svojim Eintrachtom osvojio njemački Kup, lijepe vijesti stižu i iz Poljske, gdje je Legija našeg Deana Klafurića također osvojila trofej. Klafurićeva momčad prošla je prva kroz cilj ovogodišnjeg poljskog nogometnog prvenstva. Uz Klafurića u klubu iz Varšave igraju još dvojica Hrvata Domagoj Antolić i Eduardo da Silva.

Potvrdu prvog mjesta Legija je ostvarila na teškog gostovanju protiv Lecha. Tamo su do desetak minuta do kraja utakmice igrači trenera Klafurića vodili s 2:0. Navijači su počeli slaviti titulu, jer je Lechu trebao samo bod, a vodili s 2:0. Huligani među domaćim navijačima počeli su nerede i utakmica je prekinuta. Komisija za regularnost natjecanja nakon prekida je donijela odluku da je Legija pobijedila i time osvojila prvo mjesto sa 70 bodova. Strijelac prvog gola za svoju momčad bio je naš Domagoj Antolić. Ovo je Legiji 13. titula prvaka Poljske.