FaH

IKO KOVAČ se približio naslovu njemačkog prvaka. Njegov Bayern je pobijedio Hannover 3:1 u 32. kolu Bundeslige i dva kola prije kraja ima pet bodova više od Borussije Dortmund, koja svoju utakmicu igra od 18:30 kod Werdera.

Desetu pobjedu u posljednjih 12 prvenstvenih utakmica (uz dva remija) Kovačeva momčad najavila je već u prvom poluvremenu. Prvo je Robert Lewandowski zabio glavom u 27. minuti nakon ubačaja Joshua Kimmicha s desne strane, a na 2:0 je u 40. povisio Leon Goretzka preciznim udarcem s 20 metara.

Već na odmoru je Bayern imao veliku prednost, a onda je u prvi plan stupio gostujući napadač Jonathas. Brazilac je ušao na startu drugog dijela, a u 51. minuti uspio smanjiti iz penala na 2:1 i najaviti dramu. Ipak, u 52. je dobio prvi žuti karton, a u 55. minuti i drugi te je poslije pogotka ostavio Hannover s 10 igrača u polju.

Naravno, to nije propustio kazniti Bayern, koji je u 84. preko Francka Riberyja s lijeve strane stigao do trećeg gola i osigurao pobjedu kojom je stigao na korak od obrane naslova prvaka sedmu sezonu zaredom za rekordni 29. trofej u Bundesligi.

Arjen Robben odigrao je danas 700. utakmicu u karijeri, a Rafinha 500.

Hoffenheim je dva puta golovima Kaderabeka i Amirija vodio kod Borussije Monchengladbach, koja je ipak na kraju stigla do remija 2:2 pogocima Gintera i Drmića. U gostujućem sastavu Andrej Kramarić igrao je do 75. minute kada je ga zamijenio upravo strijelac Amiri.

Hertha je svladala Stuttgart 3:1 i poslala Bornu Sosu (odigrao cijeli meč i asistirao kod gola Marija Gomeza) i društvo u baraž za opstanak, dok je Wolfsburg, na čijoj je klupi ostao Josip Brekalo, s 2:0 pobijedio Nurnberg golovima Klausa u 38. i Tisseranda u 78. minuti.